Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2024-06-24 08:17:50

Avrupa piyasalarının haftaya karışık düzeylerde başlaması bekleniyor

Buna göre, yeni başlayan hafta içinde İsveç ve Türkiye merkez bankalarından para politikası kararları gelirken, Salı günü İspanya'dan ve Cuma günü İtalya'dan gayrisafi yurtiçi hasıla verileri de dahil olmak üzere veri açıklamalarına dikkat edilecek.

Analistlerin öngörülerine göre, İngiltere'de FTSE endeksi 23 puan düşüşle 8.213, Almanya'da DAX endeksi 17 puan düşüşle 18.160, Fransa'da CAC 40 endeksi 32 puan düşüşle 7.602 ve İtalya'da FTSE MIB endeksi 69 puan artışla 33.511 düzeylerinden açılacak.

Avrupa piyasaları geçen hafta, yatırımcıların İsviçre Merkez Bankası'nın faiz indirimi ve İngiltere Merkez Bankası'nın faiz oranlarını sabit tutması gibi bir dizi merkez bankası kararını ve veri açıklamasını değerlendirmesiyle dalgalı bir ticaret haftası yaşadı.

Asya-Pasifik piyasaları, yatırımcıların bu hafta Avustralya ve Japonya'dan gelecek enflasyon verilerini beklemesi nedeniyle çoğunlukla düştü. ABD hisse senedi vadeli işlemleri Pazar günü gecelik işlemlerde yatay seyrederken, piyasa Haziran ayının son haftasına ve 2024'ün ilk yarısına rekor seviyelere yakın girmeye hazırlanıyor.
 

  Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2024 borsakap.com Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.